Twilight Mania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

..:::New!:::..

In jos

..:::New!:::.. Empty ..:::New!:::..

Mesaj  Admin Mar Sept 08, 2009 5:40 am

Noutati, stiri, articole... cu Robert!


Ultima editare efectuata de catre Admin in Sam Noi 07, 2009 7:18 pm, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

..:::New!:::.. Empty Re: ..:::New!:::..

Mesaj  Admin Mar Sept 08, 2009 5:42 am

Robert Pattinson “In timp ce filmam o scena riscanta, o masina m-a lovit direct in fata”

A devenit cunoscut datorita personajului Cedric Diggory, pe care l-a jucat in franciza Harry Potter, insa Robert Pattinson a cunoscut celebritatea odata cu interpretarea vampirului Edward in blockbusterul “Amurg”. Filmul, bazat pe cartile autoarei Stephanie Meyer, s-a transformat intr-un fenomen mondial datorita miilor de fani care au fost atrasi de povestea de dragoste dintre muritoarea Bella si vampirul Edward – o varianta moderna a celebrilor Romeo si Julieta.


Ultima editare efectuata de catre Admin in Sam Noi 07, 2009 7:16 pm, editata de 2 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

..:::New!:::.. Empty Re: ..:::New!:::..

Mesaj  Admin Mar Sept 08, 2009 5:42 am

Robert Pattinson este noul sex-symbol masculin al tinerei generatii de actori. Din momentul in care a decis sa joace in Twilight viata lui s-a schimbat complet! Desi majoritatea barbatilor nu-l considera nici pe departe frumos, femeile se simt atrase de el ca un magnet. Nu stiu daca atractia se manifesta neaparat fata de actor cat fata de Edward Cullen, vampirul cu ochi caprui, privire patrunzatoare si fata alba ca marmura. In realitate, Robert are ochii albastri si este o fire extrem de vesela.

Recent el a decis totusi ca este momentul unei schimbari de look, indepartandu-se astfel si mai mult de personajul pe care il interpreteaza in film. In pauza dintre Twilight si New Moon, Robert s-a tuns, desi a recunoscut intr-un interviu ca toata lumea pare sa fie fascinata de frizura lui.

Vestea buna este ca va trebui sa isi din nou parul sa creasca pentru New Moon care va aparea pe marile ecrane, anul acesta, pe 20 noiembrie.

Ramane de vazut cat de departe se va merge cu aceasta noua obsesie cinematografica. Ceea ce m-a impresionat foarte mult a fost faptul ca Entertainment Weekly a dedicat cinci coperti filmului Twilight.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

..:::New!:::.. Empty Re: ..:::New!:::..

Mesaj  Admin Mar Sept 08, 2009 5:43 am

Nu-i place de Zac Efron si detesta filmele din seria "High School Musical".I se pare ca Zac este un actor "foarte lucrat".

I se pare ciudat sa dea autografe .....Inainte de premiera filmului "Harry Potter"la Londra,statea la Leicester Square si nimeni nu il baga in seama.Acum crede ca e aiurea ca toata lumea ii striga numele.

In scoala,profesorul de engleza a fost preferatul lui pentru ca ii dadea multe teme pe care chiar le facea.

In timp ce filma pentru "Little Ashes",filmul in care il interpreteaza pe Dali,a inceput sa fie obsedat de personajul lui si sa citeasca totul despre el.

Cand avea 12 ani ,surorile l-au imbracat cu haine de fata si il prezentau drept Claudina.

Ii place mancarea de la McDonalds.

Si-a inceput cariera la 16 ani.

In 2007 a fost imaginea Hackett pentru colectia de toamna din acelasi an.

Impreuna cu Kristen,partenera sa din "Twilight",ocupa locul 7 intr-un top al celor mai frumoase 10 cupluri din filme pentru tineret.

Revista "Rolling Stone" l-a numit cel mai hot actor din 2008.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

..:::New!:::.. Empty Re: ..:::New!:::..

Mesaj  Admin Mar Sept 08, 2009 5:44 am

Lui Miley nu ii place de Robert

Credeam ca are gusturi bune(adica nick jonas si justin gaston....huh?)
Intr-un interviu pentru teen vouge ea a spus ca nu-l gaeste pe robert pattinson dragut.
"Nu sunt o mare fana a lui Robert.Fetele nu sunt indragostite de el.Sunt de fapt indragostite de Edward."
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

..:::New!:::.. Empty Re: ..:::New!:::..

Mesaj  Admin Mar Sept 08, 2009 5:47 am

Priviti 3 imagini cu Robert Pattinson in "Little Ashes":

..:::New!:::.. Robert10
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

..:::New!:::.. Empty Re: ..:::New!:::..

Mesaj  Admin Mar Sept 08, 2009 5:54 am

O cronica despre Little Ashes, in care Pattinson il joaca pe Salvador Dali, este foarte favorabila si veti gasi si o scruta transcriere a unui interviu cu Pattinson pe care o sa vi-l postez la finalul textului. Am selectat doar ce ne intereseaza 15
Sursa: filmeblog
"Când vezi primul cadru cu Salvador Dalí, coborând dintr-o maşină de epocă, îmbrăcat într-o cămaşă cu volănaşe, străveziu ca un bolnav de ftizie, te freci la ochi, te scarpini în cap, sau, dacă ai ca mine ghinionul să-ţi atârne pe-un perete un afiş “Twilight”, faci un du-te-vino din ochi între Edward Cullen şi Dalí, care te poate face să pierzi firul acţiunii de pe ecran. De unde şocul? Ei bine, cauza e Robert Pattinson, devenit, ştim prea bine, sinonim aproape peste noapte cu Vampirul domesticit pentru deliciul fanelor prepubere. De la vampir vegetarian la artist suprarealist e cale lungă, iar minţii mele i-a trebuit o gură sănătoasă de oxigen ca s-o parcurgă.

Pe măsură ce falca mi se ridica agale de pe podea, îmi aminteam că într-un interviu britanicul Pattinson asemăna cele două filme. Pe măsură ce “Little Ashes” se derula, am început să îmi pun la îndoială propriile facultăţi mentale – cu siguranţă îmi aminteam greşit interviul cu pricina. Dar nu, un apel disperat la o somitate în domeniu (YouTube ) a scos la iveală interviul, şi cuvintele lui Rob: “I guess it’s sort of devastating, when two people essentially fall in love with each other, arguably, and no one really knows what the extent of their actual relationship was – in the film, you sort of do – and it ruins everything in both of their lives. Not so much in Lorca’s, but it really does destroy a lot of things in Dalí, but mainly because he’s such an intensely sensitive man. I mean, he had so many neuroses about everything. His sanity, and his sensibility – [he] was such a knife edge, like his whole life. It would’ve been impossible to do anything, but – in ‘Twilight’ it’s kind of the same thing, but they kind of figure it out, whereas in ‘Little Ashes’ they can’t figure it out.”
[...]

Deşi nici la capitolul interpretare “Little Ashes” nu scârţâie din nici o balama, voi menţiona. în încheiere şi cu cenuşă-n cap, doar piesa de rezistenţă: Robert Pattinson, care m-a dat pe spate – la modul centrifugelor din NASA, mi-au ieşit ochii din orbite! De la postura efeminată şi accentul catalan, până la maimuţăreala Dalí-escă şi scene de-o cutezanţă actoricească fabuloasă, Rob s-a pierdut în rolul ăsta cu dăruirea unui adevărat profesionist. Un tur de forţă care merită 9 stele la epolet."

Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

..:::New!:::.. Empty Re: ..:::New!:::..

Mesaj  Admin Mar Sept 08, 2009 5:56 am

ROBERT PATTINSON acuza Twitter ca i-a distrus viata

Actorul Robert Pattinson, devenit celebru dupa rolul din ‘Twilight’, da vina pe site-ul de microbloguri Twitter.com pentru faptul ca i-a distrus viata – deoarece le permite fanilor obsedati de el sa stie tot timpul unde se afla, relateaza site-ul Contactmusic, consultat de Agerpres. Actorul le-a cerut admiratoarelor sa pastreze distanta dupa ce recent a fost lovit usor de un taxi in timp ce incerca sa scape de niste admiratoare la New York traversand strada. De asemenea, el a recunoscut ca adesea ii este teama sa iasa din casa din cauza admiratoarelor galagioase care ii urmaresc fiecare miscare.

De data acesta, el a luat la tinta site-urile de socializare pentru ca nu poate sa stea intr-un singur loc mai mult timp fara ca fanii sa nu-l gaseasca. ‘Nu-mi mai amintesc cum era viata mea normala. Din cauza internetului si a lui Twitter, te trezesti cu o multime de oameni in fata daca stai mai mult de o jumatate de ora intr-un loc. Am invatat sa nu stau niciodata mai mult de 20 de minute intr-un loc’, a explicat actorul. ‘Cea mai mare provocare este sa te obisnuiesti cu multimea. Eu sunt o persoana linistita, retrasa. Este ciudat. Trebuie sa te schimbi putin. Mersul pe strazi inseamna strigate’, a adaugat el.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

..:::New!:::.. Empty ..:::Megan Fox se crede mai urata decat Robert Pattinson!:::..

Mesaj  Admin Mier Sept 09, 2009 2:58 am

Megan Fox, considerata noua sex-simbol a Hollywood-ului, si-a declarat in public, inca o data, admiratia si “indragosteala” pentru Robert Pattinson, atractivul vampir din Twilight.
Comparandu-se cu Rob, Megan a spus pentru E! News ca “l-as manca pe Rob Pattinson ca sa ii pot fura o parte din frumusetea sa”. “Vreau si eu sa fiu la fel de draguta ca el. Vreau acel look a la James Dean si parul lui super sexos!”, continua starleta din Transformers.
Nu este prima data cand Megan Fox “se da” la Robert Pattinson prin diferite declaratii publice, actrita fiind cunoscuta pentru lipsa de timiditate in interviurile sale.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

..:::New!:::.. Empty Re: ..:::New!:::..

Mesaj  Admin Sam Noi 07, 2009 8:26 pm

Un ziar scotian l-a intrebat pe Robert daca tine socoteala numarului de fete care ii cer sa le muste de gat.
"Am o gramada de oameni de securitate care,de fiecare data cand ies dintr-o cladire,ma duc in diferite locuri.Nici macar nu apuc sa mai aud."

"Incerci sa ramai amabil si detasat fata de asta.Trebuie sa inveti sa accepti totul.Cred ca singurul lucru pe care ti-l doresti e sa nu te trezesti intr-o zi si sa realizezi ca nu mai esti cum erai.Si nici macar nu a fost alegerea ta.Asta este pericolul.Si n-ai putea sa mai schimbi nimic.E singurul lucru infricosator,dar care depinde intotdeauna de tine.In majoritatea timpului,e la latitudinea ta sa controlezi lucrul asta."
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

..:::New!:::.. Empty Re: ..:::New!:::..

Mesaj  Admin Sam Noi 07, 2009 8:27 pm

Robert Pattinson s-a plans intr-un interviu recent ca mama lui crede intotdeauna barfele care apar in tabloide legate de el.
"Mama imi spune:"Nu imi vine sa cred ca ai facut asta."Eu ii raspund ca nu am facut,dar ea continua:"Ba da,ai facut!Stiu eu ca ai facut!"Era vorba despre injurat,i-am spus:"nu vorbi de faptul ca m-am culcat cu nu stiu cine,sau ca am injurat,sau alte lucruri de genul,nici macar nu eram in oras."Iar ea tot zice:"Nu,nu te cred.Pun pariu ca ai facut asta."
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

..:::New!:::.. Empty Re: ..:::New!:::..

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum