Twilight Mania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

..:::Febra New Moon:::..

In jos

..:::Febra New Moon:::.. Empty ..:::Febra New Moon:::..

Mesaj  Admin Sam Noi 07, 2009 8:08 pm

Incepem numaratoarea inversa,nu-i asa?Aaaa,dar...stati putin ca numaratoarea inversa a inceput de cateva luni bune.Stiti voi,gadgeturile acelea cu"x days,x hours,x minutes,x seconds left until New Moon".Faza cu seconds a fost grea pentru nervii nostri,mai ales cand zilele erau de ordinul sutelor...
Filmarile New Moon s-au desfasurat intr-o intimitate de bun simt,insa lucrurile nu au ramas chiar asa.Summit a avut grija sa nu uitam nici o clipa inca de asta primavara ca la sfarsitul lui noiembrie se va lansa filmul,iar Chris Weitz a fost prea stresat de ideea ca nu poate da gres.Combinate,aceste doua dorinte(sau temeri,cum doriti sa le spuneti),au concluzionat in trei-patru traillere ale filmului,cateva scene(unele complete),sute de poze din spatele filmarilor,scenariul filmului postat pe internet etc.In sondajul de mai jos,vad ca majoritatea a votat ca surpriza este deja stricata..Intr-un fel,asa e.Este un risc pe care l-au preferat in detrimentul esecului total.Au avut intr-un fel nevoie de aprobarea publicului,astfel ca cel mai probabil au stat cu ochii pe reactia fanilor de pe internet(de fapt chiar au stat,pentru ca au si recunoscut asta).Norocul lor ca ne-a placut tuturor,ma intreb ce ar fi facut in caz invers...
As indrazni sa fac insa o afirmatie.As spune ca ce s-a prezentat pana acum,cu exceptia unor scene micute,sunt de fapt background'uri,secvente taiate din film,duble,sau cum vreti sa le spunem.Pe cuvantul si onoarea mea daca filmul nu va fi diferit de ce ni s-a aratat pana acum..
Luati spre exemplu scena despartirii..Am vazut-o de curand completa,pe internet.Dar cu putina atentie,observam ca nu se chiar"pupa"cu replicile din scenariul aparut inca de asta vara.Iar cu inca putina atentie,observam ca nu se prea potriveste nici cu replicile pe care le-am vazut in primul trailler..De abia astept sa vad cum va fi de fapt in film..
Pana una alta,cred ca fiecare din noi de abia asteapta intregul film.Chiar si actorii.Ii vad extrem de nerabdatori in interviuri pe cei care vor juca rolurile"lupilor".Nerabdatori sa ajunga staruri,intr-un mod in care numai mania Twilight te poate face.Il vad pe Jacob pregatit sa devina idol in ochii a milioane de adolescente.Si il vad pe Robert extrem de nerabdator sa arunce asupra lui Jacob intreaga povara a"faimei"provocata de acest film.Desi,daca ma intrebati pe mine,lucrul acesta nu se va intampla.Povestea este"Bella-Edward",iar fanii vor ramane fideli acestui concept..
Anyway,ne vedem la cinema.Eu voi fi cea cu lacrimile de crocodil pe fata...
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum