Twilight Mania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

..:::Ciudateniile romanului BD:::..

In jos

..:::Ciudateniile romanului BD:::.. Empty ..:::Ciudateniile romanului BD:::..

Mesaj  Admin Sam Aug 22, 2009 8:00 pm

Am lansat acest topic pt a putea impartasii cu cei care au apucat sa citesaca BD --si poate ii face mai atenti pe viitorii cititori-- cateva ciudatenii.

Am observat cateva neconcordante:

1. -dupa ce alice si jasper au plecat si nu erau acasa decat bella, eward si nessie-

in momentul in care a venit familia din denali, inainte sa o vada pe fetita, a fost o grimasa a tanyei cu privire la alice pe care' se pare' ca a vazut-o doar bella si mi se pare ca a ramas fara terminatie

--- de ce o antipatiza (daca nu 'ura' tanya pe alice)?

2. dupa cateva timp comentariul lui eleazar mi se pare ca ar fi dezvoltat un alt deznodamant al cartii:

--- un grup ca al volturilor se dezvolta o data la cateva mii de ani. deci, de ce vin oare dupa fam cullen- asta era nelamurirea lui---

deci, dupa parerea mea, la momentul respectiv actiunea s-ar fi dezvoltat cu suprematia neta a grupului fam cullen si al prietenilor fata de volturi

Cullen aveau aceleasi puteri cu ale volturi-lor, numai ca ale lor erau de cateva ori mai mari

edward- citea toate gandurile aro- nu
alice- vedea in viitor indiferent de persoana caius- nu
jasper- modifica sentimente chelsea-la fel
bella- era un super scut renata-apara doar 1 om
tanya- putea electrocuta jane- la fel

3. care era de fapt povestea lui alice. Ea si-a cautat rudele dupa ce a auzit comentariul lui james si cand i-a povestit bellei parca a lasat povestea pt. mai tarziu; numai ca nu a mai terminat.

---Sa fie trecutul ei cel care a creeat divergente cu cei din denali? ideea
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum