Twilight Mania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

..:::Breaking Dawn secrets:::..

In jos

..:::Breaking Dawn secrets:::.. Empty ..:::Breaking Dawn secrets:::..

Mesaj  Admin Sam Aug 22, 2009 8:28 pm

Am facut niste mcii cercetari in legatura cu Breaking Dawn si am descoperit cateva secrete de ale lui Meyer.

De ce ai scris o parte din carte din punctul de vedere al lui Jacob?
"In prima faza, era Bella pe toata durata povestii. Dar exista aceasta parte a povestii in care Bella este "lipita" de canapea si nu ia parte la actiune, ci doar aude despre cele intamplate si este plictisitor... Si cand am revenit la carte, am realizat ca prin perspectiva lui Jacob putem lua si noi parte la actiune. Si dupa ce am luat aceasta decizie, m-am bucurcat ca am facut-o pentru ca a fost cea mai amuzanta parte din poveste pe care am scris-o!"

Prin "Cand am revenit la carte..." , se refera la faptul ca a scris Breaking Dawn inainte sa scrie New Moon si Eclipse. Deci nu existau sanse ca Bella sa ramana cu Jacob, desi ea ar fi avut in minte povestea perfecta in caz ca Edward nu se intorcea.

De ce Bella se controla atat de bine, tinand cont de faptul ca era un vampir nou-nascut?
"Bella este singurul vampir care stia ce o asteapta, fiind pregatita mintal si mereu gata sa isi stapaneasca reactiile. Si este o incapatanata innascuta, ceea ce ajuta foarte mult atunci cand te hotarasti sa faci ceva."

Ce reprezinta coperta?
"O reprezinta pe Bella si pe Bella. Reprezinta intreaga serie "Twilight" intr-o singura coperta. Bella incepe ca fiind cea mai slaba piesa de pe tabla (pionul) si sfarseste ca fiind cea care decide finalul povestii. Devine cea mai puternica piesa (regina).Si mi-a placut aceasta metafora. Mi-a placut sa ii vad evolutia intr-o singura poza."
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum