Twilight Mania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

..:::Noutati despre Eclipse:::..

In jos

..:::Noutati despre Eclipse:::.. Empty ..:::Noutati despre Eclipse:::..

Mesaj  Admin Mar Sept 08, 2009 4:52 am

Marc Malkin de la E!Online a declarat ca vanatoarea pentru actorii ce vor juca in Eclipsa a inceput. A primit toate indicatiile si descrierile personajelor de la David Slade si directorii castingului vor cauta actori care sa joace rolul lui Riley, Leah si Seth.
Riley este "un baiat frumos, blond, un adolescent curat care este o victima a Victoriei, "a citit el indicatiile. Are vreo 20 de ani si "joaca in rol important in incercarile Victoriei de a o omori pe Bella Swan."

Mai sunt inca 2 membrii din clanul Quileute. Ca in Luna Noua, ei cauta nativi americani sau actori de nationalitate americata pentru rol.

"Seth Clearwater este "inalt cu un zambet mare si fericit si il idolizeaza pe Jacob."

Sora mai mare a lui Seth are 19 ani si este singura femela din gasca de Varcolaci. "Este inalta si slaba cu o piele frumoasa si parul brunet. Ar trebui sa fie draguta si sa stie sa tina in ea durerea de inima franta." Cool
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

..:::Noutati despre Eclipse:::.. Empty Re: ..:::Noutati despre Eclipse:::..

Mesaj  Admin Mar Sept 08, 2009 4:56 am

Cine il va juca pe Riley?
..:::Noutati despre Eclipse:::.. 54hfk210

Dupa cum stiti, Riley este unul din vampirii creati de Victoria, care va aparea in Eclipse in scena luptei de la sfarsit. Este descris ca fiind blond, "musculos si inalt".
Pe net circula mai multe zvonuri referitoare la actorul care o sa fie distribuit in rolul lui Riley.
Una din variante este actorul australian Xavier Samuel, care nu a mai jucat pana acum intr-o productie importanta.Are 25 de ani dar spune ca inca primeste roluri de adolescent din cauza infatisarii lui.

Un reprezentant Summit Entertainment a confirmat alegerea lui Xavier Samuel pentru rolul lui Riley.
Xavier a declarat:"Sunt un pic ametit dar e o veste minunata.M-am uitat la film (Twilight) pe drum,in avion." Recunoaste ca n-a citit nici una din cartile din serie, dar promite ca se apuca de prima cat de curand.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

..:::Noutati despre Eclipse:::.. Empty Re: ..:::Noutati despre Eclipse:::..

Mesaj  Admin Mar Sept 08, 2009 4:57 am

Se pare ca am judecat-o gresit pe Rachelle. Nu ea este cea care a refuzat sa o mai joace pe Victoria. Cea mai noua stire spune ca:

Vestea ca Rachelle a fost inlocuita din rolul Victoriei a socat fanii Twilight, si i-a facut sa trimita sute de mesaje catre Summit Entertainment in care isi manifesta nemultumirea.
Incep sa circule zvonuri conform carora motivele date de Summit pentru schimbarea lui Rachelle (nepotrivirile de program pentru filmari) nu ar fi in totalitate adevarate. Se pare ca banii ar fi fost principala problema, fiind mult mai economic sa caute pe altcineva pentru rolul Victoriei.

Rachelle a declarat ca a fost socata de hotararea studioului, spunand ca era dedicata seriei Twilight si pregatita sa o joace pe Victoria. De asemenea a refuzat cateva oferte de film ca sa aiba timp pentru Eclipse. Desi programul de filmari pentru Barney's Version este de numai 10 zile, iar filmarile Eclipse dureaza 3 luni, se pare ca Summit a considerat ca exista un conflict de programare. "Sunt profund intristata ca n-o sa termin de portretizat personajul Victoria pentru fanii Twilight. Este o poveste pe care o iubesc si de care sunt pasionata. O sa fiu intotdeauna recunoscatoare pentru sustinerea si loialitatea fanilor si sunt foarte ranita de decizia surprinzatoare de a continua fara mine. Doresc actorilor si echipei de productie Eclipse toate cele bune!"
Summit a ripostat, spunand ca studiourile sunt dezamagite de recentele comentarii ale lui Rachelle, si ca faptul ca ea a acceptat rolul din alt film fara sa-i anunte, a dat peste cap intreaga productie.

Foarte trist... si sunt sigura ca vor exista consecinte. Pentru ca noi pe Rachelle o vroiam in rolul Victoriei. Nu poti sa schimbi pur si simplu actorii ca asa iti vine tie. Au facut o mare greseala. Parerea mea..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

..:::Noutati despre Eclipse:::.. Empty Re: ..:::Noutati despre Eclipse:::..

Mesaj  Admin Mar Sept 08, 2009 4:58 am

Jodelle Micah Ferland, actrita de 14 ani din Vancouver, a fost aleasa de curand sa joace in "Eclipse". Care va fi rolul ei? Ei bine, se zvoneste ca o va interpreta pe Bree, dar nu suntem inca siguri. "Nu am voie sa va spun, dar pot spune ca voi juca rolul unui vampir nou-nascut," a declarat Jodelle.
A mai spus de asemenea ca "Nu stiam multe despre "Twilight" atunci cand a aparut. Invat acasa, asa ca raman in urma cu vestile cateodata. Dar toti prietenii mei erau inebuniti dupa "Twilight", iar eu eram cu 'Ce-i aia?'. Acum stiu, bineinteles."
Jodelle se bucura foarte mult ca a primit un rol in Eclipse: "Sunt atat de nerabdatoare. Nici nu am crezut ca voi primi rolul; lucruri ca acesta nu mi s-au mai intamplat. Inca imi este greu sa cred."
A fost atat de emotionata incat a renuntat la analizele critice pe care le facea de obicei in legatura cu scenariul: "De obicei citesc scenariul inainte de a accepta un rol, dar pe acesta nu l-am citit. Este Twilight, bineinteles ca vreau sa joc in el."
..:::Noutati despre Eclipse:::.. 2qmzu610
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

..:::Noutati despre Eclipse:::.. Empty Re: ..:::Noutati despre Eclipse:::..

Mesaj  Admin Mar Sept 08, 2009 5:00 am

..:::Noutati despre Eclipse:::.. 332vtx10
Jack Huston a fost ales sa il interpreteze in "Eclipse" pe Royce King II, logodnicul lui Rosalie de cand aceasta era inca muritoare. Filmarile vor incepe in curand in Vancouver sub regia lui David Slade si, conform planurilor, filmul ar trebui lansat pe 30 iunie anul viitor.

..:::Noutati despre Eclipse:::.. 15ocsj10
Pe langa Jack Huston, si actrita spaniola Catalina Sandino Moreno va face parte din echipa. Ea o va interpreta pe Maria, una dintre vampirii din America de Sud care il transforma pe Jasper Hale in vampir in timpul Razboiului Civil. Apoi ea impreuna cu Jasper vor crea o armata de vampiri nou-nascuti, care ii va ajuta sa castige putere si teritoriu.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

..:::Noutati despre Eclipse:::.. Empty Re: ..:::Noutati despre Eclipse:::..

Mesaj  Admin Mar Sept 08, 2009 5:02 am

Summit Entertainment a anuntat noi membri ai cast-ului filmului Eclipse.
Julia Jones si BooBoo Stewart ii vor interpreta pe fratii Leah si Seth Clearwater. Julia Jones este cunoscuta pentru rolul ei din ER, unde a interpretat-o pe Kaya Montoya, in timp ce BooBoo Stewart a intrat in industria filmului de curand. Julia o va intarpreta pe singura femeie varcolac din trib, in timp ce BooBoo va fi un varcolac tanar, amuzant, iubitor de distractii.

..:::Noutati despre Eclipse:::.. Ct7k010
..:::Noutati despre Eclipse:::.. J91oo310
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

..:::Noutati despre Eclipse:::.. Empty Re: ..:::Noutati despre Eclipse:::..

Mesaj  Admin Mar Sept 08, 2009 5:04 am

Faceti cunostinta cu Sabrina Frank, castigatoarea unui concurs din Germania, "Mission Hollywood", ce avea ca premiu un rol in "Eclipse". Sabrina o va interpreta pe Vera, prietena umana a lui Rosalie...:::Noutati despre Eclipse:::.. 2hd6sg10
Te recunoaste lumea pe strada?
Cred ca da, dar probabil isi soptesc intre ei: "Nu este aceea Sabrina din Mission Hollywood?" Nu vin sa ma intrebe pe mine; este mai bine asa.
Cand vei filma pentru "Eclipse"?
Nu stiu cand imi voi filma scenele. Stiu doar ca voi sta 3-4 zile si ca am un rol mic. Astept cu nerabdare si alte informatii.
Esti o fana a lui Robert Pattinson?
De fapt, sunt bucuroasa ca inca nu m-a prins febra Robert Pattinson, dar, desigur, Robert este uimitor. Ar fi grozav sa filmez o scena cu el sau cu Kristen Stewart. Ar fi cel mai bun lucru care mi s-ar putea intampla, mie si carierei mele.
Crezi ca te vei descurca cu limba engleza?
Sunt foarte speriata din cauza asta. Am impresia ca toata lumea vorbeste engleza mai bine decat mine. Mi-ar fi fost mult mai usor pe un platou german.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

..:::Noutati despre Eclipse:::.. Empty Re: ..:::Noutati despre Eclipse:::..

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum