Twilight Mania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

..:::Interviuri:::..

In jos

..:::Interviuri:::.. Empty ..:::Interviuri:::..

Mesaj  Admin Mar Sept 08, 2009 6:31 am

Pentru o vreme, au fost zvonuri ca Jacob Black va fi jucat de altcineva, dar Taylor Lautner si-a recapatat rolul. Este unul mai intens de data aceasta. Nu numai ca isi dezvolta relatia cu Bella, dar Lautner a trecut si printr-o transformare fizica impresionanta.

Cum e sa fii din nou pe platou?
Este bine. Sunt foarte bucuros ca m-am intors, alaturi de intreaga echipa si de noul nostru regizor, Chris Weitz. Ne-am distrat mult pana acum si filmul arata grozav, asa ca nu as putea cere mai mult.

Si ai un rol imens de aceasta data...
Este putin mai mare, da. Este grozav pentru ca abia astept sa il arat fanilor pe noul Jacob Black.
Arati ca un star rock din anii '80 cu parul lung.
Cateodata ma uit in oglinda si nu ma recunosc. Este o peruca. Este lipita de capul meu si cateodata imi provoaca mancarimi. Poti vedea plasa daca te uiti mai atent, dar nu se vede in fata camerei. Imi da o cu totul alta infatisare. Nici macar nu arat ca mine. Dar e amuzant.

Cea mai mare schimbare este la corpul tau. Ai pus multi muschi pentru rolul asta.
Cand filmam pentru "Twilight" stiam ce se va intampla cu personajul meu mai departe, asa ca am stiut ca am ceva de munca. Asa ca de indata ce am terminat de filmat "Twilight", m-am intors acasa, am mers la sala si am lucrat foarte mult si iata-ma acum filmand "New Moon".
Si iti faci propriile cascadorii.
Pana acum. M-au dus intr-o sala de gimnastica sa vada ce pot sa fac. Apoi m-au urcat pe niste motociclete sa vada cum ma descurc. Cred ca acum decid cat de multe ma vor lasa sa fac. Pana acum am fost in stare sa fac totul si sper sa nu se schimbe prea mult... cascadoriile sunt foarte amuzante.

Ai avut un antrenor?
Da. M-a ajutat tot timpul si ii datorez niste multumiri.

Cum este sa lucrezi cu Chris Weitz?
Chris este uimitor. Este foarte talentat si a facu o treaba grozava. Totul arata fantastic pana acum si sunt sigur ca asa va continua. Dar in acelasi timp, este mult calm si relaxare si avem parte de momente grozave. Cateodata te intrebi: "Cum poate sa faca asta? Cum poate sa creeze ceva atat de frumos si sa faca totul dintr-o suflare?" Chris detine in totalitate controlul si este o binecuvantare sa il avem prin preajma.

Care este cea mai mare provocare?
Este aceeasi provocare ca si la primul - vremea. Este amuzant intr-un fel... cred ca "Twilight" este singurul film la care trebuie sa opresti filmarile daca iese soarele. Asa ca de fiecare data cand este insorit, fie filmam o scena de interior, fie oprim filmarile.

Sa ne intoarcem la personajul tau, Jacob. El este intr-adevar indragostit de Bella...

Dragostea lui Jacob pentru Bella este foarte intensa. Ii va fii intotdeauna aproape, indiferent ce s-ar intampla. Chiar daca este cu un alt tip... sau vampir.

Cum te-ai pregatit pentru rol?

Am studiat mult pentru primul film. Am invatat totul despre tribul Quileute, mituri si legende. Si cand am fost in Oregon sa filmez m-am intalnit cu membri ai acestui trib. Am vorbit cu ei si ce am invatat cu adevarat este ca nu sunt chiar atat de diferiti fata de mine. A fost neasteptat.
Ai vorbit despre Jacob cu Stephenie Meyer?
Este grozav pentru ca mai vine din cand in cand pentru scenele ei preferate. La inceputul filmarilor a adus o lista cu scenele ei preferate, la care ar fi dorit sa ia parte. Asa ca am avut parte de cel mai potrivit om din lume pentru a cere sfaturi. Daca ai o intrebare, poti pur si simplu sa te duci sa o intrebi.

Care ti se pare cea mai tare scena din "New Moon"?
Este greu sa aleg. Cum am spus, iubesc cascadoriile, asa ca m-am distrat cu motocicletele. A trebuit sa sar pe una si sa merg cu viteza, iar apoi sa opresc prin derapare. Este grozav. Si mi-au placut si scenele mai serioase, scenele principale ale filmului, ca cearta dintre Bella si Jacob, atunci cand Bella il vede pentru prima data pe Jacob dupa transformare. Si este chiar emotionant. Mi-a parut rau pentru Jacob doar citind cartile, dar acum ca traiesc cu adevarat in pielea acestui personaj, imi pare foarte rau pentru tip. E chiar trist.

Este Jacob un intrus, ca Edward?
Da. Putin. Este un personaj interesant pentru ca se simte un intrus, nemergand la aceeasi scoala ca toata lumea, ci in rezervatie. Dar Bella il scoate din asta. De asemenea Jacob o scoate pe Bella din marea ei depresie. Ea este atat de trista, incat vrea sa se omoare. Jacob este soarele ei. El ii da viata si o scoate din aceasta gaura adanca.

Jacob o place pe Bella. Ce tip de fata ii place lui Taylor?
O fata care poate fi ea insasi. Cineva care se poate deschide si care poate fi libera, care nu incearca sa fie cineva diferit.

Tu, Kristen si Rob v-ati apropiat?
Da, ne distram mult. Ne intelegem foarte bine si sunt sigur ca relatiile noastre din afara camerei de filmat se vor vedea si pe ecran.

Care este o zi obisnuita pentru tine pe platou?
Merg foarte devreme. De obicei ma trezesc la 4:30 sau 5, si nu terminam pana la 5 sau 6 seara. Apoi iesim, exploram restaurantele din oras. Ne-am distrat mult pana acum.

Ce faci cand nu esti pe platouri?
Am fost atat de ocupat cu "Twilight" in ultimul an... A fost o nebunie. Am facut multe reclame. Am calatorit in multe locuri, in toata lumea. A trebuit sa merg in Australia, Tokyo... Asa ca ma cam tine ocupat.

Esti pregatit sa iti schimbi viata, sa nu mai poti iesi pe strada fara sa fii recunoscut?
Cred ca da. Inca nu sunt sigur.

Ce-ai fi facut daca nu ai fi devenit actor?
Probabil inca as fi facut sport. Am facut fotbal si baseball toata viata. Imi place de asemenea sa scriu, asa ca ma gandesc si sa intru in lumea regizorilor, dar sunt foarte bucuros ca sunt actor.

Care sunt actorii tai preferati?
Imi plac cu adevarat Denzel Washington, Brad Pitt si Matt Damon.

Dar actrite?

Se schimba situatia. Mi-a placut Jessica Alba o lunga perioada de timp, dar cred ca acum ma mut la Megan Fox.

Numai tipe sexy.
Da, da, da. (rade)

Ce genuri de filme iti plac?
O mare varietate, dar de obicei ma uit la filme de actiune. Imi plac "The Dark Knight", "Iron Man"; imi place seria "Bourne".[b]
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

..:::Interviuri:::.. Empty Re: ..:::Interviuri:::..

Mesaj  Admin Mar Sept 08, 2009 6:37 am

Revista Interview i-a pus cateva intrebari lui Taylor Lautner despre cariera lui, despre personajul Jacob si planurile de viitor.

Ce se mai intampla cu Jacob?
E foarte diferit de
cum era. Se transforma la jumatatea povestii: in prima parte e Jacob
din Twilight. Port peruca. Personajul meu e foarte stangaci, sociabil
si prietenos. Cand se transforma in varcolac devine ceva foarte
diferit. E ca si cum as juca un rol cu dubla-personalitate. Ceea ce e
cam greu, pentru ca uneori a trebuit sa il joc pe Jacob si inainte si
dupa transformare in aceeasi zi.
Ce presupune transformarea in varcolac?
Cred
ca cel mai important lucru este ca inainte de transformare, Jacob era
stangaci, impiedicat. Dupa transformare devine agil. La un moment dat
trece prin fereastra Bellei si aterizeaza in picioare si atunci e prima
data cand Bella realizeaza ca era un nou Jacob, pentru ca inainte nu
era asa agil. Mi-a placut sa portretizez asta. Problema e ca atunci
cand devine lup, nu mai sunt eu. Cand face toate scenele tari de lupta
e facut cu efecte speciale.
Fanii Twilight sunt asa infocati precum par?
Da,
dar e grozav ca sunt asa dedicati si pasionati. Ei sunt motivul pentru
care facem continuarea. Deci le sunt recunoascator. Imi place sa-i
intalnesc. Dar da, sunt cam prea inversunati. Uneori devine coplesitor.
Ai fost fan Twilight inainte?
Nu
eram nici fan al vampirilor, nici a varcolacilor. Nu auzisem de seria
asta deloc. Am dat proba pentru rol, si dupa ce l-am luat am inceput sa
citesc cartile. Nu sunt un mare cititor, dar chiar mi-au placut.
Iti petreci timpul liber cu Robert Pattinson si Kristen Stewart?
Toti
actorii sunt apropiati. Ar fi dificil sa intram in pielea personajelor
daca n-am fi apropiati. Este un triunghi amoros, deci trebuie sa ne
intelegm intre noi. Vorbim la repetitii, iar cand luam cina in oras
incepem sa vorbim tot despre film si despre scenele pe care urmeaza sa
le filmam... Daca n-am putea sa facem toate astea, nu stiu unde am
ajunge.
Ce o sa faci in continuare?
Imi plac filmele de actiune. Mi-ar placea sa joc intr-unul. Mereu incerc sa dau personajului meu o imagine plina de actiune.
Ce ai face daca nu ai juca in filme?
Mi-a
placut mereu sportul cand eram mic. Am jucat fotbal si baseball 8 ani.
Deci probabil ca as face vreun sport. Imi placeau si regia si
scenaristica. Deci mi-ar placea sa ma apuc de asta in viitor.
Vrei sa fii scenarist?
Posibil. Acum sunt actor.Dar m-as vedea scenarist in viitor.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 392
Data de inscriere : 02/08/2009

https://twilightmania.all-up.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum